Slepičí polévka s bramborami a pórkem

07.05.2013 17:53

Slepičí polévka s bramborami a pórkem

1 slepice na polévku (asi 1,2 kg), sůl, 1 balíček polévkové zeleniny, 1 bobkový list, 1/2 lžičky kuliček bílého pepře, 3 velké pórky (700 g), 400 g moučných brambor, čerstvě mletý bílý pepř, čerstvě nastrouhaný muškátový oříšek, 250 g smetany

Slepici omyjeme, vložíme do velkého hrnce, zalijeme osolenou vodou tak, aby byla ponořená a přivedeme k varu. Polévkovou zeleninu omyjeme, očistíme a nakrájíme nadrobno. Spolu s bobkovým listem a celým pepřem ji přidáme do hrnce k slepici a pod pokličkou na mírném ohni ji 45 – 60 minut vaříme. Nakonec ji necháme zchladnout.

 

Mezitím z pórku odřízneme silné tmavě zelené listy a kořínky. Pórek podélně rozpůlíme, důkladně omyjeme a nakrájíme na tenké nudličky. Brambory oloupeme a nakrájíme nadrobno. Slepici vyndáme z hrnce ven, vývar přecedíme do dalšího hrnce a přivedeme k varu. Do vývaru nasypeme pórek a brambory a na mírném ohni pod pokličkou je 30 minut vaříme. Zeleninu prolisujeme nebo rozmixujeme. Polévku vydatně ochutíme solí, pepřem a muškátem. Slepičí maso obereme z kostí, pokrájíme ho a vložíme zpět do polévky. Vmícháme smetanu a polévku znovu prohřejeme, neměla by se však už vařit. Pak polévku podáváme.