Trutnovský veletrh

12.09.2015 08:22

Na první květnový víkend 1. - 3. 5. 2015 byli pozváni členové Českého svazu chovatelů z okresu Trutnov k propagaci jejich chovu na Krkonošský stavební veletrh do společenského centra UFFO do Trutnova. Chovatelé ZO Úpice, ZO Trutnov a ZO Žíreč předvedli ukázku 12 ks králíku 12 ti plemen a barevných rázů, holubů bylo vystaveno 10 ks různých plemen  a barevných variet, drůbeže bylo vystaveno12 ks několika plemen, 6 ks kachen, 2 ks hus a jeden krocan, morčata a exotičtí ptáci.

Brány Veletrhu prošlo více než 4 500 návštěvníku a asi polovička se přišla podívat do stanu s naší expozicí zvířat. Podle ohlasů návštěvníků to byla jedna z nejlepších expozic na veletrhu a místy to vypadalo jako za starých časů, kdy se stála fronta na toaletní papír. Počasí nám přálo i nepřálo, chvílemi svítilo slunce, pak zase pršelo a byl silný vítr z Krkonoš. Měli jsme co dělat aby nám neulítl stan. Proto jsme první den jeli koupit obrubníky a přivázali je ke stanu a ještě jsme využili přišroubovaných laviček. Naše představení bylo velmi zdařilé, protože jsme byli požádáni, abychom příští rok udělali ještě větší ukázku chovu zvířat i s prodejem.

Chovatelé na Trutnovsku jsou zváni i na další akce. Například chovatelé ZO Úpice v rámci ukázky řemesel propagovali chov králíků, holubů a drůbeže na hradě Vízmburk v Havlovicích při zahájení turistické sezóny, Při této příležitosti bych chtěl všechny chovatele a příznivce chovatelství pozvat  na výstavu drobného zvířectva 12. 9. 2015 do Úpice.

 

Jaroslav Balcar, ZO ČSCH Úpice